Jaunumi

Noskaties īsfilmu “Bauskas alus darītavas noslēpumi”, apmeklējot ekskursiju alus darītavā

Pievienots:
Noskaties īsfilmu “Bauskas alus darītavas noslēpumi”, apmeklējot ekskursiju alus darītavā
Noskaties īsfilmu “Bauskas alus darītavas noslēpumi”, apmeklējot ekskursiju alus darītavā

Bauskas alus darītava vēsturiski ir bagāta ne tikai ar alus godināšanu un klasisko alus ražošanu, raudzējot to atvērtajos kublos, bet iespēju katram ielūkoties gardā alus ražošanas procesā, apmeklējot ekskursijas alus darītavā, kurās ir iespēja izzināt, pataustīt, pagaršot un savām acīm redzēt, kā top miestiņš. Sākot ar 1. augustu visi interesenti, piesakoties grupu vai individuālajās ekskursijās, varēs izzināt ražošanas procesa aizkulises un arī vērot īsfilmu “Bauskas alus darītavas noslēpumi”, kas atklāj, kāds ir alus ceļš? Filmas galvenais varonis - aktieris Andris Bulis iepazīstinās ar Bauskas alus darītavas miestiņa ražošanas procesiem, kā atklās arī dažus alus noslēpumus un satiksies ar vecāko alus meistaru Latvijā – Kārli Zālīti, kas radījis tautā iecienītās “Bauskas alus” šķirnes.

 

“Mēs priecājamies ražot tautā iecienīto alu, ko cilvēki mīl un godā svētkos un ikdienā. Esam lepni, ka varam pie sevis uzņemt ekskursiju grupas no Latvijas un citām valstīm, lai iepazīstinātu ar alus ražošanas procesu un latviešu alus godināšanas tradīcijām, kas Bauskā meklējamas jau senā pagātnē. Lai rastu pilnīgāku ieskatu alus ražošanas procesā mūsu ekskursiju apmeklētājiem esam sagatavojuši filmu “Bauskas alus darītavas noslēpumi”, kurā ir attēlots katrs alus ražošanas solis. Lai atvieglotu izstāstīt gana sarežģīto ražošanas procesu pieaicinājām palīgā aktieri Andri Buli, kurš ir iejuties filmas galvenā stāstnieka lomā, izzinot alus ceļu,” atklāj SIA “Bauskas alus” valdes loceklis Vladimirs Barskovs.

Īsfilma “Bauskas alus darītavas noslēpumi” ir pieejama latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodās.

 

Ekskursija alus darītavā sākas vārītavā ar iespēju nogaršot iesala graudus, kas ir pamats alum, un uzzināt, kā rodas misa. Pēc ekskursijas seko degustācija, kurā iespējams nogaršot visu Bauskas alus darītavas produkcijas sortimentu un noskatīties īsfilmu “Bauskas alus darītavas noslēpumi”. Turklāt viesiem ir iespēja paviesoties ne vien degustāciju zālē, bet arī senajā degustāciju telpā – vietā, kurā pirms 30 gadiem ciemojās vienīgi augsta ranga viesi. Noslēgums ir Bauskas alus darītavas firmas veikaliņā “Bauskas miestiņš un citi labumi”, kurā par garšīgām cenām iespējams iegādāties visu produkciju un izlejamo alu, vietējo mājražotāju labumus, kā arī suvenīrus.

 

Viesus grupās (no 10 cilvēkiem) gaidīsim darbdienās un brīvdienās. Lūdzam iepriekš pieteikties! Ekskursijas notiek latviešu un krievu valodās. Pieteikšanās ekskursijām un plašāka informācija: https://bauskasalus.lv/lv/ekskursijas

 

„Bauskas alus” jau kopš 1981. gada ražo alu pēc klasiskās alus darīšanas tehnoloģijas, kas ļauj saglabāt patērētājiem tik iecienīto alus garšu. Uzņēmums ražotne tikai alu, bet arī tautā iecienītos bezalkoholiskos iesala dzērienus „Veselība”, „Porteris”, Tējas sēnes dzēriens Dr. Kombucha” un dabīgi raudzētu kvasu.

Citi jaunumi