Ekskursijas

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot "Piekrītu" vai turpinot pārlūka sesiju, jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu politiku lasiet šeit.

Piekrītu

Kāds ir alus ceļš? Protams, tā pirmsākumi rodami labības laukā un mīlestībā pret alu. Bauskā alu cieņā tur kopš 16. gadsimta, kad to brūvēja pils iedzīvotāju vajadzībām, galvenokārt – svinībām. 

 

Bauskas alus ražotnes pamatakmens likts 1979. gadā, bet jau 1981. gadā pie alus mīļotājiem nonāk pirmās alus pudeles – aldara Kārļa Zālīša roku darbs –, kam pievienojas arī tautā iemīļotais Bauskas gaišais un Bauskas tumšais alus. 

 

Ekskursija alus darītavā sākas vārītavā ar iespēju nogaršot iesala graudus, kas ir pamats mūsdienīgajam Bauskas alum, un uzzināt, kā rodas misa un kā tā savu ceļu pēcāk turpina raudzētavā, kas ir darītavas ilggadējais lepnums un tradīciju pamats, jo Bauskas alus rūgst atvērtā veidā. Vēlāk alus ceļš turpinās pagrabā jeb noguldītavā, kur tas, zemas temperatūras ieskauts, guļ, iegūstot aromātu, krāsu un garšu. Pēc 42 līdz 45 dienām alus tapšanas ceļš beidzot ir galā.

 

Kas gan būtu ekskursija alus darītavā bez degustācijas – Bauskas alus degustāciju telpa ir daļa no vēsturiskā mantojuma. Tās interjers palicis nemainīgs. Padomju laiku estētika un greznums. Turklāt viesiem ir iespēja paviesoties ne vien degustāciju zālē, bet arī senajā degustāciju telpā – vietā, kurā pirms 30 gadiem ciemojās vienīgi augsta ranga viesi.  

Viesus grupās (no 10 cilvēkiem) gaidīsim darbdienās un brīvdienās. Lūdzam iepriekš pieteikties! Ekskursijas notiek latviešu un krievu valodās. 

 

Savukārt katra mēneša pirmajā sestdienā ir iespēja doties kopējā ekskursijā individuāliem apmeklētājiem plkst. 12.00 un plkst. 15.00, iepriekš laicīgi piesakoties. Pulcēšanās pie Bauskas alus darītavas. Ekskursija - degustācija notiek latviešu valodā un ilgst līdz 90 min.

 

Ekskursijas kopgrupās tiek piedāvātas latviešu un krievu valodās. Lūdzam laicīgi pieteikties, aizpildot pieteikuma formu vai zvanot pa tālruni +371 25770575.

 

Cenas:

 

pieaugušajiem – 7 EUR

tūrisma firmu ekskursantiem 8 EUR

tūrisma firmas ( apmeklētāji sezonā <800) 7 EUR

pensionāriem  – 3 EUR

studentiem (uzrādot apliecību) – 4 EUR

individuāli pasākumi (piem. vecpuišu ballītes) 15EUR

 

Bauskas alus kā sociāli atbildīgs uzņēmums atgādina, ka ekskursiju norises gaitā iekļauta alkoholisko dzērienu klātesamība, tādēļ bērniem līdz 18 gadu vecumam ekskursijas apmeklēt nav ieteicams.

 

Vēršam uzmanību, ka atkarībā no sezonalitātes un ražotnes noslodzes atsevišķi alus darīšanas posmi ekskursijas laikā var nedarboties ar pilnu jaudu.

 

Iepazīsties ar mūsu privātuma politiku

 

 

Ņemot vērā šī brīža, COVID-19 vīrusa izraisīto epiodemioloģisko situāciju valstī, ekskursijas Bauskas alus darītavā nenotiek

Ekskursijas

Norises vieta

SIA "Bauskas alus"

+371 63960013
Bērzkalnu iela 77, Bauska, Bauskas novads, LV-3901